טיולי סוסים – כל מה שצריך לדעת

המונח קאובוי, העולה מיד מצמד המילים טיולי סוסים, הוא מונח ששייך למערב הישן של אמריקה, בתקופה בה התקיימו טריטוריות בהן בעצם צמח המערב הפרוע. היבטים רבים של תקופה זו, באו לידי ביטוי במערבונים רומנטיים שכולם בו היו רוכבי סוסים וזה כלל אינדיאנים ובוקרים, את השריף והסגנים שלו שניסו להשליט סדר. כורי זהב וציירים ולוכדי פרות. התמהיל של כל זה עולה כאשר אנו מתחברים לנושא של רכיבה על סוסים. אין ישראלי שלא גדל על המערבונים הללו וחשב שסוסים הם כלי התחבורה היחידי של אמריקה. אבל נכון לומר את זה כאשר מדברים על תולדות התחבורה. לפני שהומצא המנוע, עד המהפכה התעשייתית אנשים רכבו על סוסים והגיעו אתם ממקום למקום. הם שימשו במלחמות, בשלום ובאהבה, ויש לא מעט סרטים תקופתיים בו טיול סוסים הופך לסיפור רומנטיקה חוצה אחוזות.

חוות סוסים בארץ

 

יש היום בארץ כ-270 חוות סוסים (פלוס מינוס). המבקרים הראשונים בחוות הללו, הן תושבי האזור בני מושבים, קיבוצים ועיירות הנמצאים בקרבת מקום. אבל היום נוהרים אליהן מכל קצות הארץ, שכן טיולי סוסים הפכו לאחת האטרקציות הכי מרתקות. הם משמשים כטיול חוויה, טיול מרגוע ושלווה בחיק הטבע. משמשים פלטפורמה להצעות נישואין רומנטיות. ורכיבה היא דרך נוספת, ייחודית לחוות את הטבע, עומקן של יערות והתחושה היא כמו של הסוס עליו רוכבים- התמזגות מוחלטת עם כל מה שיש מסביב, אתם בעצמכם הופכים להיות חלק מהנוף.

החלו בכך עובדי הרפתות במשקים מסביב, שמצאו שאין כמו רכיבה אליהן על סוס, זה עובד הרבה יותר מהר מכל רכב, זה גם יותר יפה ומתאים לנוף, וזה חלק מהחוויה של מגורים בנוף כפרי.

טיולי סוסים לגיבוש

 

אם אתם מתלבטים מהו יום הכיף הבא של העובדים שלכם, אנו ממליצים לכם על טיולי סוסים. תחשבו בריא, נוף, ירוק חוויה. בטיול שכזה יוצאים עם הקבוצה כמה מדריכים , ומנחים כל אחד על אופן הרכיבה והדרך בה יש לשבת, להחזיק את הסוס ועוד. טרם הטיול ניתן הסבר מקיף על המקום, הסוסים ועוד. אלה כמובן נבחרים בהתאמה למשקל הרוכבים ולגיל שלהם, וכן יש התחשבות אם מדובר ברוכבים בלי ניסיון. הדבר הראשון הוא התחושה האלוהית שעל גב סוס, הוא מייצר השראה שעוברת גם לרוכבים. הוא בעל חיים אציל וחזק, וכך גם מרגיש כל מי שרוכב עליו. יש טיולי סוסים המשלבים גם עצירה לצד הדרך לצורך ארוחה בחיק הטבע, גם היא כמובן בריאה וירוקה.

קרא גם על: הפלגות ביאכטה